Ekinözü Belediyesi
 

Ekinözü Belediyesi

 

Ana Sayfam Yap| Sık Kullananlara Ekle | İletişim

 

 

Ana Sayfa

 

Gerekli Linkler

 
     
TC Kimlik Numarası  
     
Sosyal Güvenlik Kurumu  

 

   
Son Dakika Deprem  
     
İnternet Vergi dairesi  
     
 
     
 
     
 
 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

 
 

Ağaçlandırma Çalışmaları

   Tarih: 16 Mayıs 2017, 08:19

   Ekinözü Belediyesi, İlçe yaşamının yoğunluğundan kurtulup nefes almak isteyenler için İçmelerde seyir Tepesinde yepyeni bir dünya kuruyor.

 

Gerçekleştirdiği yeşil alan düzenlemeleriyle İlçe sakinlerinin ve yaz aylarında Ekinözü İçmelerine gelecek olan Misafirlerin soluk aldıracak park ve eğlen-dinlen alanları oluşturan Ekinözü Belediyesi Yukarı ve Orta İçmeler arasında yer alan Seyir Tepesi alanı üzerinde modern ve yenilikçi bir anlayışla çalışmalarını hızlandırdı. 7'den 70'e her yaş grubuna uygun aktivite alanları, çocuk oyun ve spor alanları ve yeşil alan düzenlemeleriyle bölgede yaşayanların hem dinlenme, hem de spor yapma ihtiyaçlarına cevap verecek. 7’den 70’e tüm Ekinözü halkını yemyeşil bir kentte yaşatmak için yeşil alan miktarlarını bir önceki yılın iki katı oranında artıran Ekinözü Belediyesi, bu alandaki birinciliğini kimseye bırakmıyor. Ekinözü’nün dört bir yanını yeşil alan ve parklarla donatan Ekinözü Belediyesi, büyük parkların yanı sıra seyir parkları ve seyir terasları oluşturarak vatandaşlara yeni yaşam alanları sunuyor. İçmelerin eşsiz manzarası ve doğasını iç içe bir mekan haline gelecek olan Seyir Tepesi, Ekinözü’nün ve İçmelerin en güzel gözüktüğü noktalardan biri olan seyir tepesine ağaçlandırma ve park çalışmaları başladı Ekinözü halkının ve Misafirlerin rahat ve mutluluğunu düşünen Ekinözü Belediyesi, seyir tepesinde, spor aletleri, yürüyüş yolu, dinlenme alanına da yer verecek. Bunların yanı sıra rengarenk ışıklandırmaları ile İçmelere ayrı bir hava katacak olan seyir tepesi, çocukların eğlenebileceği bir alan olacak. İlçede birçok yeniliği ve ilkleri kazandıran Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen; “Ekinözü’müz her alanda büyük mesafeler kat etti. Yeşil alan miktarlarımızı artırarak Ekinözü tarihinde bir ilke imza attık. Bunlardan birisi Yukarı İçmeler Seyir Tepesi. Halkımıza ve ilçemize yakışır bir alan oluşturuyoruz. Amacımız, çocuklarımız ve gençlerimizin spor yaparak sağlıklı ortamda büyümeleri, çocuklarımızın ve yaşlılarımızın da yeşillikler içinde hoşça vakit geçirmeleridir. Ekinözü’ne gelen Misafirlerimiz ve vatandaşlarımız her köşesinde dinlendiği, stres attığı, kent yaşamından ayrılıp soluk aldığı bir mekan haline getirmek istiyoruz. Bizler insanımıza en güzelini en iyisini ve en mükemmelini sunmaya çalışıyoruz. İnsan odaklı hizmetlerimizi her gün bir yenisini ekleme düşüncesindeyiz” dedi.

 


 

 

 

 

 

 

Belediye Başkanı Çeleğen’den Berat Kandili Mesajı
Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, Ramazan ayının da müjdeleyicisi Berat Kandili’nin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diledi.
 

 


DUYURULAR

   
TAŞERON İŞÇİ BAŞVURU KABUL SONUÇLARI


İŞKUR İşlemleri Belediyemizde


Tüm Duyurular

 


 

Ekinözü'nde Hava

   

 

Meclis Kararları

 
BELEDİYE BAŞKANLIĞI TEŞKİLATI GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUK ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK


Tümü

 

 

 

 


 


Sayaç

 

 

  

 

 

Mail

2009 - 2018  © Ekinözü belediyesi
0344 481 20 17